من ایرانیم

 

هر کسی به خصوص وقتی بزرگ نواده باشد حتما قبل از مرگ وصیتنامه‌ای برای خود تهیه می‌کند تا بازماندگان را به دردسر نیندازد و تکلیف ارث و میراث آنها را مشخص کنند ولی گاهی این بزرگ ‌ها با وصیتنامه‌های خود موجب حیرت و گاهی دردسر بازماندگان خود می‌شوند، به تعدادی از این وصیت‌های عجیب و غریب توجه کنید:

ایستادن در مراسم تدفین

«آنجل پانتوجا مدینا» جوان 24 ساله‌ای از اهالی پورتوریکو بود که وصیتنامه‌ای بسیار عجیب کرد و مادرش مجبور بود به این وصیتنامه عمل کند. در طول سه روز که مراسم این جوان ناکام در منزل مادرش برگزار می‌شد، آنجل گوشه‌ای از خانه سر پا ایستاده بود. بنا به وصیت او روی سر جسد یک کلاه تیم نیویورک یانکیز و یک عینک آفتابی به چشم او زده شده بود و تمام مدت عزاداران باید جسد او را با این شکل تماشا می‌کردند.

ارثیه 12 میلیون دلاری

برخی لئونا هلمسکی را «ملکه بدجنسی» می‌نامند. این زن ثروتمند در 86 سالگی از دنیا رفت. او در وصیتنامه خود 12 میلیون از ثروت خود را به سگش «ترابل» بخشید تا پس از مرگش به او سخت نگذرد. او 10 میلیون دلار هم به برادر عزیزش داد تا مراقب «ترابل» باشد! این در حالی است که به دو فرزند پسرش تنها پنج میلیون دلار واگذار کرد.

رفتن به فضا

«جین رودنبری» خالق برنامه تلویزیونی سفر به فضا، آنقدر به فضا و فیلم‌های علمی، تخیلی علاقه‌مند بود که وصیت کرد پس از مرگش جسدش را سوزانده و خاکسترش را به فضا بفرستند. وارثان او به آرزویش احترام گذاشته و در سال 1997 خاکسترش را با یک ماهواره اسپانیایی به فضا فرستادند. وقتی ماهواره به دور زمین می‌چرخید خاکستر او به فضا شلیک شد. همسر او هم همین وصیت را کرد و 10 سال بعد از شوهرش به فضا رفت.

روزی 5 سیـگار!

ساموئل برات یکی از ثروتمندان انگلیسی عاشق نوعی سیگار برگ بود ولی همسرش به او اجازه سیگار کشیدن نمی‌داد. وقتی او در سال 1960 از دنیا رفت، وصیتنامه او باز شد. او به همسرش 330 هزار پوند ثروت بخشیده بود البته به شرطی که او روزی پنج سیگار بکشد.

ازدواج مجـدد

در سال 1841 شاعر آلمانی به نام «هاینریش هاین» با دختری پاریسی و بی‌سواد به نام «اوژنی میرات» ازدواج کرد. او در وصیتنامه خود تمام دارایی‌اش را به همسرش بخشید ولی برای این کار یک شرط گذاشت اینکه اوژنی باید دوباره ازدواج می‌کرد. چرا؟ هاین می‌گفت «در این صورت لااقل یک مرد در دنیا هست که از مرگ من ناراحت باشد.»

یک شاخه گل سرخ

جک بنی هنرپیشه آمریکایی و همسرش، 48 سال زندگی مشترک داشتند، می‌گویند او عاشق همسرش بود و یک روز پس از مرگش در سال 1974 گل‌فروشی محل زندگی‌شان، یک شاخه گل سرخ برای همسرش آورد. روزهای بعد هم این اتفاق افتاد. وقتی وصیتنامه بنی گشوده شد در آن قید شده بود که مبلغی به گل فروشی داده است تا روزی یک شاخه گل سرخ به خانه همسرش تحویل دهد. این کار، تا نه سال بعد که زمان مرگ همسر بنی بود، ادامه داشت.

 

نوشته شده در ۱۳۸۸/۸/۱٢ساعت ۱٠:٢٩ ‎ق.ظ توسط مجید نظرات () |قالب جدید وبلاگ پیچك دات نت
انواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس